Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących

Miło jest nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2019” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Biblioteka daje możliwość wypożyczenia Czytaka, czyli odtwarzacza książek mówionych przystosowanego do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Czytelnicy z dysfunkcją wzroku mogą wypożyczać Czytaka wraz z cyfrowymi książkami mówionymi.

Urządzenie Czytak posiada funkcje: odtwarzania książek mówionych, zatrzymania i przewijania nagrania, a także szybki wybór książki. Dodatkowo Czytak daje możliwość nagrania dźwięku. Urządzenie jest proste w obsłudze, poręczne, posiada wbudowany głośnik o wysokiej jakości dźwięku oraz ładowarkę.

Umożliwiamy Czytelnikom bezpłatne wypożyczenie urządzenia Czytak na okres 30 dni z możliwością prolongaty oraz oferujemy nagrywanie książek mówionych w formacie Czytak na urządzenie.