Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu
49-300 Brzeg, ul. Jana Pawła II 5

NIP 747-11-10-743
REGON 000286367

Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu służy rozwijaniu i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych społeczności lokalnej oraz upowszechnianiu wiedzy i rozwojowi kultury.

Biblioteka Centralna (ul . Jana Pawła II 5) udostępnia księgozbiór  z różnych dziedzin wiedzy, w tym z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania, finansów, historii, psychologii i socjologii oraz literaturę piękną dla dorosłych, młodzieży i dzieci. O zbiorach biblioteki informuje elektroniczny katalog. Wszystkie procesy biblioteczne są zautomatyzowane. Czytelnik z dowolnego miejsca po zalogowaniu się przez katalog on-line, może samodzielnie sprawdzić stan swojego konta oraz dokonać prolongaty, rezerwacji lub zamówienia wybranych pozycji. O zbliżającym się terminie zwrotu zbiorów lub dokonanej rezerwacji powiadamiany jest poprzez SMS. Od roku 2022 za pośrednictwem serwisu PayU czytelnik może ze swojego konta dokonać bezpośredniej opłaty za powstałe zaległości dokonując automatycznego odblokowania konta. Dzięki zewnętrznej wrzutni użytkownik biblioteki może samodzielnie dokonać zwrotu książek, a także korzystać ze zbiorów elektronicznych bazy IBUK LIBRA oraz LEGIMI. Biblioteka jest przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych.

Oddział dla Dzieci (ul. Jana Pawła II 2/2) prowadzi działania mające na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym m.in. zajęcia biblioteczne z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej oraz tematyczne cykle spotkań. Głównymi odbiorcami działań są dzieci z brzeskich szkół i przedszkoli.

Filie (Filia nr 1 i 9 przy pl. Zamkowym 6, Filia nr 5 przy ul. Krótkiej 2 i Filia nr 8 przy ul. 1- go Maja 7) gromadzą i udostępniają literaturę piękną dla dorosłych, lektury szkolne dla licealistów, poradniki z różnych dziedzin wiedzy oraz literaturę popularnonaukową. W niektórych placówkach dostępne są czasopisma przekazane nieodpłatnie przez czytelników.

NUMER KONTA BANKOWEGO:

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
iod.mbpbrzeg@gmail.com

Zapisz się na newsletter 🎉

Powiadomimy Cię o ciekawych wydarzeniach lub interesujących propozycjach czytelniczych.
Obowiązek informacyjny w sytuacji pozyskania danych od osoby, której dane dotyczą (Osoba zapisująca się do newslettera). Od 25 maja 2018 roku ma zastosowanie ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, informuję, że:

✨ Polecamy

Polecane serwisy internetowe.