Oddział dla Dzieci

ul. Jana Pawła II 2/2
49-300 Brzeg
tel. 77 416 99 89

e-mail: mbpdzieci@brzeg.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek- biblioteka zamknięta
wtorek-piątek – czynna od 8:00 do 18:00
w lipcu i sierpniu biblioteka w soboty NIECZYNNA

Biblioteka gromadzi i udostępnia lektury szkolne, literaturę popularnonaukową, powieści obyczajowe, przygodowe i fantastyczne, baśnie i legendy, bajki terapeutyczne, bogato ilustrowane książeczki dla najmłodszych oraz komiksy. W oddziale dostępne są również czasopisma dla dzieci udostępniane na miejscu.

Biblioteka prowadzi zajęcia popularyzujące czytelnictwo dla zorganizowanych grup dzieci. Program zajęć dostosowany jest do poziomu i wieku słuchaczy. Terminy, miejsce i tematy zajęć do wcześniejszego uzgodnienia.

POGADUCHY O… – cotygodniowe głośne czytania  adresowane do dzieci w wieku 3-7 lat.

Zajęcia rozpoczynają się  zabawami aktywizującymi, wprowadzającymi w tematykę książki, potem jest czas na wspólne głośne czytanie i dyskusję o książce. Zwieńczeniem spotkania jest tworzenie prac plastycznych indywidualnych lub zbiorowych. Podczas zajęć wykorzystujemy różne techniki plastyczne oraz naturalną aktywność i wyobraźnię dzieci. Aby uatrakcyjnić  wydarzenie wprowadzamy elementy muzyki, zapraszamy znakomitych gości, a także wykorzystujemy potencjał naszego miasta, spotykając  się w różnych ciekawych  jego miejscach.

Zapraszamy w każdą środę, od godziny 16.00-17.00.

PÓŁ GODZINY DLA RODZINY, czyli….BUSZOWANIE  NA  DYWANIE – sobotnie rodzinne spotkania dla dzieci i ich rodziców inspirowane literaturą, gdzie osobą prowadzącą  jest…RODZIC.
Czas spotkania, jego forma i charakter zależą od uczestników.
Zajęcia mają budować i wzmacniać więzi rodzinne, zachęcać i zapraszać rodziców do czytania oraz przybliżyć dzieciom świat literatury. Na chętnych uczestników czekają bajki dla najmłodszych, wygodne i miękkie dywany do leżenia, kącik z zabawkami oraz stolik z przyborami potrzebnymi  do stworzenia pracy plastycznej.

Spotkania odbywają się  w każdą sobotę, w godzinach od 8.00 do 14.00.

 

Zapisz się na newsletter 🎉

Powiadomimy Cię o ciekawych wydarzeniach lub interesujących propozycjach czytelniczych.
Obowiązek informacyjny w sytuacji pozyskania danych od osoby, której dane dotyczą (Osoba zapisująca się do newslettera). Od 25 maja 2018 roku ma zastosowanie ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, informuję, że:

✨ Polecamy

Polecane serwisy internetowe.