Zapraszamy na koncert Jana Mozolewskiego oraz Blues Galeria

Termin wydarzenia: 21 października, 2022 18:00
Data publikacji:

Czas poczuć Bluesa.

Dlaczego Brzeg od wielu lat jest mocnym punktem bluesa na mapie Polski?

Przyczynił się do tego niewątpliwie Jan Mozolewski. Z wykształcenia jest on animatorem kultury, na co dzień pracownikiem Brzeskiego Centrum Kultury, jednak prawie całe swoje serce oddał bluesowi (prawie, bo jak podkreśla z żartem, jest stanu wolnego i część serca zostawił jeszcze dla wyjątkowej kobiety). Jan jest założycielem zespołu Blues Galeria, w którym pełni rolę wokalisty, gitarzysty, harmonijkarza orzaz tekściarza. Warto dodać, że muzyka jest jego pasją, a, gry na instrumentach muzycznych nauczył się sam.

Repertuar zespołu ciągle ewoluuje, zachowując standardy bluesowe. Utwory wykonywane są w języku polskim i angielskim, a tematyka miłości i przemijania porusza serca słuchających. Zespół ten można spotkać na różnych imprezach kulturalnych, w klubach bluesowych i na ogólnopolskich festiwalach.

Dnia 21.10.2022 o godzinie 18:00 w Bibliotece Centralnej Jan Mozolewski wystąpi w duecie z Arturem Radzimowskim, który również jest multiinstrumentalistą ( gitarzystą basowym, perkusistą i klawiszowcem). Na koncercie spróbują odpowiedzieć na pytanie „Czym jest Blues?”. Zapraszamy serdecznie.