Pierwszy krok w cyfrowy świat

Termin wydarzenia:
Data publikacji:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu przy ul. Jana Pawła II 5 zachęca do wspólnego odkrywania tajników Internetu. 21 marca 2013 roku (czwartek) zaprasza dorosłych i osoby starsze, osoby powyżej 50. roku życia, które jeszcze nigdy nie zetknęły się z Internetem na  spotkanie o godz. 16.00 pt. „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

Spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat” będzie prowadzone przez wolontariuszy – „Latarników Polski Cyfrowej”. Rozpocznie się od rozmowy o tym, do czego w codziennym życiu mogą przydać się nowoczesne technologie. Każdy uczestnik dowie się, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jak sposób i gdzie ich szukać. Będą więc i ćwiczenia z wyszukiwarką, i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych np. zbiorów muzealnych, a nawet oglądanie internetowej mapy nieba! Podczas spotkania uczestnicy wyruszą w muzyczną podróż, podczas której będą mieli okazję odkryć zasoby serwisu You Tube. Wspólnie wyszukają, a następnie wysłuchają (a nawet odśpiewają!) ulubione piosenki. Będą mogli również podzielić się wspomnieniami i anegdotami związanymi z danym utworem. Będzie dużo hałasu, uśmiechu i mnóstwo dobrej zabawy! .

Spotkanie będzie okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrują także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.
W organizacji spotkania pomogą nam: pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu oraz „Latarnicy Polski Cyfrowej”.
Spotkanie będzie otwarte dla mediów.
Kampanii towarzyszy konkurs „Odkrycia – Przeżycia”, w którym może wziąć udział zarówno nasza Miejska Biblioteka Publiczna , jak i osoby indywidualne uczestniczące w spotkaniu. Do wygrania cenne nagrody.
Zachęcamy do udziału w spotkaniu i włączenia się w Tydzień z Internetem 2013.

***

Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.

Informacji udziela:
Magdalena Świetlicka, Janusz Faliński