Wczoraj na dziedzińcu Muzeum Piastów Śląskich odbyło się niezwykłe wydarzenie przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej i II Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta w Brzegu, realizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”
Uczniowie odczytali na głos wybrane przez siebie wiersze i fragmenty listów Zbigniewa Herberta. W tym roku przypada setna rocznica urodzin poety, ponadto szkoła, do której uczęszcza młodzież nosi jego imię.
Bardzo dziękujemy młodzieży i nauczycielom z II Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta w Brzegu za prezentację utworów oraz dyrektorowi Leszkowi Lipińskiemu za współpracę i wsparcie działań Biblioteki
Dziękujemy dyrektorowi Dariuszowi Byczkowskiemu i pracownikom Muzeum Piastów Śląskich za gościnność i życzliwe wsparcie akcji czytelniczej.